Klasickej Drajv na střeše

02.09.2023

Klasickej Drajv na střeše

Můj dobrej kamarád Jirka aka Jeduflex pořádá se svojí rodinou tuhle skvělou sešlost už několikátý rokem. Starý auta, klasiky na střeše OC Šestka. Dobře domluvená akce, místo pro auta, registrace, ameriky, japonci, němci, traktory…prostě všechno. A díky registracím to jsou samý zajímavý nebo dnes už pěkný auta a youngtimeři.

Já jsem letos dorazil svojí 911 z roku 1999, která podle mě na podobnou akci krásně zapadá. Hlasování na instagramu sice vyhrál compact se 305 hlasama oproti 148 na poršku, ale už fakt stárnu a mezi celkem normálníma lidma co tam jezdí jsem nechtěl bejt za úplnýho pošuka. Pokecat pak s lidma s ostatníma porškama, kterejch tam bylo málo (dnes je klubáckej sraz v libereckém kraji) bylo fajn, a celkově jsem na akci potkal hodně lidí se kterejma jsem si moc rád auta prošel a podíval.

Mimo mý kamarády, který na akci přijeli jsem viděl naživo i pár lidí co si píšeme přes instagramy. Díky tomu jsem si konečně prohlídl Laurela C33 s rb25det pod kapotou, sednul dovnitř a pořádně nasál ten vibe starýho japan sedanu s ošoupanym nardi volantem. A je skvělý, že i majitel je hrozně fajn člověk co je normální a auto si nepořídil jen kvůli instagramovejm lajkům. Tešim se na říjnovou sosnovou s CarsJet.cz, kde se s tím moc rád svezu.

Laurel, RX-7 a 996.2

Za mě asi nejlepší auta byl tedy Laurel, který fakt miluju. Rb25det s manuálem, Nardi a malý kola. Další je Mazda RX-7 na BBS LM s apexi power FC komandérem vedle volantu a Carrera 996.2 s rámem Wiechers na Work kolech, která měla fakt pěknej a čistej vykuchanej interiér.

Ostatní auta taky skvělý, spousta krásnej aut. Jen bych měl pro příště nápad pro auta na fejk kolech, japanech atd. Nejsem nějak nepřející, takže bych je určitě na akci taky pustil. Ale udělal bych ji stání kousek bokem, ideálně taková střecha OC Černý most. To by bylo ideální.

Shrnutí akce je každopádně skvělý, hodně fajn lidí na jednom místě a spoustu krásnejch aut, dobrý kafe a dost místa i pro lidi co přijedou daily autem na čumendu. Takže palec nahoru a těšim se na další rok, kde bych se i rád trochu angažoval a udělal takovej chillovací koutek. Chillovací, ne hejtovací. Ikdyž..?!

Jo a co je na mojí 996 nejlepší? Tohle křídýlko, který je přesně do roviny a díky 3,4 litrovym boxeru přímo pod nim ti to udrží kafe teplý klidně i hodinku.

A tady je menší galerie fotek:

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop