Šrotování street drift aut za trest? Vive la France!

21.06.2023

Šrotování street drift aut za trest? Vive la France!

Na instagramu na mě vyskočila fotky pěkný upravený e36, která je zmáčknutá na poloviční vejšku..Moc jsem netušil o co jde, říkám si, kdo si může nechat sešrotovat auto a nechat na něm pěkný kola, sedačku atd? Moc mi to nedávalo smysl ale mám teď hodně práce, tak jsem to dál neřešil…

Pak jsem to ale viděl i na videu, v dalším storíčku a pak další a další. Dneska jsem si i přečetl polský příspěvek na CarSwag.pl, kde byla fotka další upravený a sešrotovaný e36. Prý zase Francie, další trest za smykování na ulici při kterém se ani nic nestalo.

Nejsem investigativní novinář, francouzsky neumim ale můžu sem aspoň shrnout co jsem se na sociálních sítích dočetl za pomocí překladače a co mi naposílal Ilya, kterýho možná uvidíte protestovat před Francouzským velvyslanectvím v Praze.

Instagram na majitele žluté e36 je “alann_abt“, vypadá to že auto dodělal nedávno a má stejnej kit jako muj compact. Což se divim, protože ty lamináty vypadaj že vydrželi i to šrotování. Prostě kvalita.

Video, kde auto sešrotujou je fakt nechutný..

Ve francii samozřejmě vznikla i sbírka na výběr financí pro právníka, kde je celkem jasně ukázané co a kde se stalo. Zde je odkaz na francouzskou stránku a následující text je překlad:

  • “Dobrý den,spouštím tuto sbírku, abych pomohl majiteli financovat právníka (pan Dufour). Právník umožní obranu během soudního procesu dne 15. ledna 2024. Abych vám vysvětlil situaci, tato E36 byla natočena při driftu kolem kruhového objezdu v Tourville la rivière dne 26. května 2023. Pouze jedno kolo kolem objezdu. Dne 14. června policie dorazila na pracoviště řidiče, zatkla ho a vzala ho do vazby. Byl vyslýchán kvůli těmto skutkům. Vozidlo bylo zabaveno, aniž by mohl získat všechny své osobní věci, které byly uvnitř. Vozidlo bylo převezeno do depozitáře v Rouenu a o víkendu bylo převezeno do Elbeufu na likvidaci. Kontaktovali jsme policii, abychom oznámili, že chceme najmout právníka pro vozidlo. Bylo nám to zdvořile odmítnuto, protože likvidace byla již zahájena. Policie zveřejnila na Facebooku fotografii našeho vozidla, následovanou článkem o zatčení 19letého mladíka pod vlivem alkoholu a drog bez řidičského průkazu, což nám vyneslo vlnu nenávisti. Vozidlo bylo zabaveno a zničeno do 6 dnů za jedno kolo kolem objezdu, aniž by řidič prošel soudem. Řidič má řidičský průkaz, je mu 27 let, nepije alkohol a nebere drogy. Vozidlo bylo v souladu s technickou kontrolou a registračními doklady. Obracejíme se na vás o pomoc s financováním právníka, protože se nám nezdá správné, že vozidlo bylo tak rychle zničeno, aniž bychom mohli podat odvolání. Pokud se vám tato sbírka nelíbí, nebo pokud si myslíte, že je to “zasloužené”, prosím, nepřidávejte tolik nenávisti jako falešné zprávy, které kolují. Děkuji vám za veškerou podporu, vaše zprávy a vaši pomoc.”

V komentářích se dočtete další posty od lidí z Francie, kterým bylo zabavený auto a buď ho sešrotovali nebo bylo prodané v aukci. Vše bylo za upravená auta, větší kola atd.. Nebo třeba za UK značky. Kdyby v ČR zabavovali auta za PL značky, to by tu už žádný třicetšestky snad ani nejezdily.

Upřímně, jsem z toho dost smutnej. Zaplatit pokutu, sebrat řidičák když je někdo fakt mentál, poslat na technickou…vše je ok a s tím každý z nás počítá, že se může stát. Ale kdyby mi někdo chtěl sešrotovat auto? To bych byl asi hodně nasranej…už jen vidět ty fotky, to je silný kafe.

Ještě že se nám tohle nemůže stát. Neumíme totiž driftovat a za kafe na áčku nám to snad nesešrotujou…

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop