J-špek Auto Sports

28.05.2020

J-špek Auto Sports

Představte si, že postavíte japonskou káru (Třeba Miatu), pak vám ji ukradnou a za 3 měsíce ji najdete rozřezanou na kusy v inzerátu v zahraničí.

Pokud nějak sledujete japonský auta nebo info o nich i jinak, než přes český jutubery, možná jste si všimli, že v Americe a Japonsku je teď docela halo kolem firmy, která importuje auta a japonský díly do Ameriky – J-Spec Auto Sports. Ta za poslední roky údajně prodávala kradený auta a díly. Pozor, neplést si s J-Spec AB ze Švédska. To jsou správný kluci, co maj i turbenou E36 na zamrzlý jezera a pomáhaj Reubenovi z Juiceboxforyou se starat o jeho Laurela <3

S tím, jak se zvětšoval boom a zájem o japonskou auto kulturu v Japonsku postupně začaly také růst počty krádeží dílů nebo celých aut. Možná proto jsou Japonci tak podezřívaví vůči bílejm Australanům, Amíkům a dalším, zvlášť s ohledem na to, že samotný počet krádeží mezi Japonci je poměrně nízký.

Japonci nahlašují na stránky svá kradená auta a za poslední dobu si všimli toho, že stejný díly se objevují 3 měsíce po krádeži na stránkách J-spec Auto. Jak to poznali? No, většinou šlo o díly, který byly odřený, nabarvený a nebo upravený majitelem samodomo, tedy prvky, které se ve velmi malé pravděpodobnosti mohou vyskytnout jinde na světě. A ty díly se objevovaly po krádeži na prodej v Americe. Kdyby se někde objevily na netu blatníky z Pandy, který byly lakovaný montanou a vytahovali jsme je tyčí od heveru na Sosně, poznal bych to taky.

J-Spec auto se od kauzy distancuje a říkají, že budou nápomocní vyšetřování a že to je zřejmě chyba dodavatele. Ale na druhou stranu, jak vyšťoural Yourcarbro ve svém videu, sami dodavatelé jsou rodinní příslušníci majitelů J-spec Auto, kteří mají firmu registrovanou na fake adrese v Japonsku. Dokud se to nevyřeší, tak se samozřejmě může jednat o velké nedorozumění, bojkot nebo kachnu, ale na druhou stranu důkazů a různých souvislostí je docela dost na to, aby to byla náhoda.

Zdroje: https://www.facebook.com/groups/1655611211255788/

YourCarBro video: https://youtu.be/zGlXDOlGf74

Bude zajímavý sledovat, jak se to celé vyvine. Bohužel, krádeže budou vždy. A s tím, jak jsou japonský díly vzácnější a dražší to bude možná horší. Možná proto jezdíme shitboxy, který nikdo moc neukradne. Nechal jsem například 3 dny v Praze odemknutou Pandu a zmizela z ní jen igelitka s klíčem na kola a tažnym lanem.

Hector: I need you to hook me up. I need 3 of everything.

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop