Touge spojuje!

16.02.2020

Touge spojuje!

Kluky z východu už sleduju dost dlouho. Za mě asi takovej top touge ježdění u nás v ČR. Když jsme byl zrovna v Brně kvůli parkouru a dostal sem před půlnocí hovor, že se jde jezdit a jestli se nepřidám, nemohl jsem říct ne.

Socka sítě!

Dnešní síla sociálních sítí je fakt obrovská. Nikoho z kluků jsme vlastně nikdy neviděl osobně ale jsme spolu v kontaktu buď přes FB nebo jen instáč a sledování denních stories. Dostal jsem tedy adresu a jel někam 30 minut za Brno, kde na parkovišti stálá známa E36 DomokunRari, dvě E46 z B-East garage a jeden compact na steroidech s V8. Přišel jsem, řekl “Čus, já sem z Prahy..”, ozvalo se “Zduř, my z Brna pičo” a hned jsme byli kamarádi.

Silnice co pražáci záviděj

Měl jsem s sebou naštěstí foťák, takže jsem hned udělal pár fotek a jelo se na touge. Silnice krásný už po cestě tam, to jim teda upřímně závidim. Samotný touge taky libový, silnice celkem prašná takže se nejezdilo tak rychle a dalo se i fotit. Přezout gumy, vyházet bordel kousek od cesty a já s Mylesem jsme šli do největší zatáčky.

Nejlepší je ten pohled na silnici v kopcích, úplný ticho a tma a najednou začnou bejt slyšet hromy a blesky, po chvíli se začne objevovat světlo zpoza kopce a pak to přijde. Pískání kol, vytočenej motor a hlavně jak nasávaj ty turba! Tohle totiž nejsou žádný nudný atmošky, kromě compacta tam má každej dost stlušnýho šneka co s tim němcem dokáže dost zamávat.

Touge feeling

Kdo někdy zažil touge a ježdění ve více autech, nemusim nic vyprávět. Je to taková droga, ikdyž jen koukáte. Prostě jedno auto za druhym, všichni bokem a jen si říkáte ať to všem vyjde, někdo se nepřetočí atd. Kluci si dali pár koleček kdy jsem fotil z venku a pak se chladilo.

Během týhle sociální chvilky kdy se dalo turbům trochu odpočinout jsem se dozvěděl o brněnským životě, že bílá e46 je takovej “barák” (nejspíš kvůli omítkový barvě?!), kdo je brněnská cassandra nebo že tohle touge je dost provařený i v minulosti, protože se tu jezdil uphill dokonce i o prachy. Měřil se čas, zapisovalo se na tabuli a lidi to brali dost vážně! Tréninky, odlehčování a spoustu dalších příprav. Což chápu, když v sázce byly dvě stovky!

Konečně svezení

Pak jsem sednul k Dominikovi do vymazlený e36, kterou pohání R6 dvoulitr na turbu a jelo se. Krásný podsvícení desky, podobný jako na prazích z venku, vzor růží na tapcích, schovávací hydro “TO GO”. Díky tomu že kluky sleduju už dělší dobu tak sem jim nějak tak rovnou důvěřoval a jízdu sem si mega užil. Je vidět že to mají kluci naježděný a prostě pohled kdy jsem chvilkama viděl jen svodidla nebo kopec a netušil vůbec kde je cesta, protože jsme jeli prostě pár cm od konce byl top. Dominikovi nějak zlobil motor, tak musel jet pořád skoro omezovač, což pro mě bylo super. Neskutečný jak to auto plive.

Další kolo jsem si přesedl a sednul do modrý e46 s Holsetem jak moje hlava. Tohle monstrum by mělo mít 400hp a když turbo kickne, je to fakt znát. Každej clutch-kick je jak kdyby mi někdo dal pěstí do břicha jak to zabere a to byla cesta dost zaprášená. Podařilo se mi natočit menší video aspoň na Iphone, kde je vidět jak je druhá 46 fakt čumákem nalepená na naší prdel.

Další noc na redbullu

Abych to shrnul, tak je mega fajn vidět jak tahle parta jezdí. Další věc je že fakt cenim styl jejich aut, protože to je něco co v ČR fakt neni a každej to tady plácá ve stodole z hoven. A v neposlední řadě jsem mega nadšenej, že díky ricedelivery a tomu co všichni děláme jsem měl vůbec možnost takhle dorazit za “cizíma” lidma, pokecat, svézt se a to mě na tom baví nejvíc!

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop