E36 330D – M57D30 missile

02.04.2021

E36 330D – M57D30 missile

Když pominu že je to diesel, tak to auto nevypadá zrovna moc pěkně. Tak proč jsem tohle proboha koupil? Teď si řeknete, že určitě za pár peněz ale bylo to 35 000 Kč ve stavu jako na prvních dvou videích a tady fotkách..

Proč jsem šel do dieselu? Zaprvý je to swap s motorem, co má potenciál a může to být fakt prdel. Asi mám pro tyhle swapíky trochu slabost.

Dízly jsou fajn!

Zadruhý jsem řídil Liborovu Barunu (325tds) a jako upřímně, to auto bylo fakt ovladatelný jak když hrajete na PS4. Prostě si jen přidáváte plyn a to auto poslouchá jak ve hře.

Takže když jsem koukal na instagram, kde Bubo ve stories sdílel že prodává e36 toura s M57D30, má to podvozek, rejdy, hydro a za 35k, přišlo mi to fakt zajímavý…

…naživo už jsem trochu neměl co říct. Tříbarevný auto, šrámy od wallkisu, rozbitý světlo, vybydlenej interiér bez koberce, nába vyřezaná z origo volantu a vyoseně našroubovanej volant, nepřidělaná sportovní nádrž v kufru a zastříkané okna černým sprejem. Teče přes čelní sklo a výfuk končí za katem přímo pod řidičem = když stojíte tak vám to čudí skoro do ksichtu. Tak co, koupili by jste to taky?

Dobrej missile Vibe

Ale pro mě to auto mělo dobrej Vibe! A to je důležitý. Prostě mě to auto bavilo, jelo to dobře a tyhle píčoviny si můžu udělat sám i na ulici (nejsem mechanik, nemám dílnu). Jediný co mě fakt štvalo byl výfuk, takže to jsme se domluvili že mi tam Bubo něco navaří abych mohl jezdit po Praze jako MikeJePán.

Co si na autě cenim je, že má hydro v okruhu, TA na e46, ramena a těhlice z e46 + rejdovej adaptér = úplně dostačující setup. Swap motoru taky vypadá dobře, už jsem vyměnil chladič za novej z e34 TDS (dissile má vyřezaný nosníky dole, takže se vejde). Jen to chce dozapojit nějaký blbosti (budíky, konektor na diagnostiku a věci na co ještě přijdu). Když nevim tak napíšu Danovi do Plzně, kterej tam motor dával což je taky pecka.

Co budu s autem dělat?

Auto si z původní winter káry asi nechám i přes léto a budu si na něm dělat co nejvíc věcí sám. Mám koupený prahy z e46, dám na to nějakej rozmradnej přední mpaket, z boku nalepim plameny, trochu to položim a dám na nějaký pěkný kola (těch pár mám do zásoby..)

V interiéru už je koberec, origo Bride sedačka, pořádná nába a na ní co? No jasně že Narci Classic 360mm – moje lásky. Má to tapce, rádio hraje ikdyž je tak napůl přidělaný jen a zadní roletka krásně skrejvá racing nascar CDS nádrž, takže jsem v klidu.

Jo a hlavní důvod proč jsem to koupil! Jezdí to totiž za 7, takže Českej sen.

Dopsání blogu po měsící…

Upgrade po měsíci, kdy už jsem na auto naházel nějak všechny věci ale auto stojí protože jsem si vyzvedl už compacta s v8

Na auto jsem nahodil dopředu moje fakin oblíbeny kola Snowflake z Pontiacu Firebird, který vepředu díky podvozku z e46 lezou ven.

Polsko = evropskej japan

Po inspiraci polepu od poláků, kterej měl musk asi před dvěma lety na winter kárách i se svým bráchou a kterej jsem miloval jsem si vytiskl plameny za přední a zadní kola. Na výběr jsem si koupil fialovou lesklou folii a černou lesklou, do který jsem to nakonec dal. Přece jenom mám trochu vkus, žejo?!

S plamenama mi pomohl můj design specialista Vu a jsem happy jak to prokouklo! Konečně je to auto zajímavý.. no a protože kola lezou vepředu ven tak jsem si u Standy v ALL4DRIFT koupil a rovnou na auto dal přední fender flares 5cm, který k plamenům perfektně sedí.

Styl až na prvním místě

Auto asi sešteluju na léto trochu nazem. Doladim nějaký detaily jako budíky, možná dám origo nádrž a nějakej servis a možná trochu ladění tý M57 pod kapotou. A pak to budu střídat s mým compactem, protože bmw vraků neni nikdy dost.

Na závěr fotka s legendou – czech takumi

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop